10 ימים של יין, אמנות ומוסיקה, באוסטריה וצ'כיה

10 ימים של יין, אמנות ומוסיקה, באוסטריה וצ'כיה28 Jul 01:00 - 07 Aug 04:00 - Holon
מרכז קדם לטיולים

Route

28/07/18 – 07/08/18 (לפנות בקר) – 10 ימים מלאים
בהדרכת יובל שמיר

120 € הנחה למקדימים
מחיר בהנחה למקדימים : 2520 € לאדם בחדר זוגי, עד סוף אפריל

המחיר לאדם כולל:
•טיסות הלוך וחזור לפראג, בחברה תעופה בינלאומית
•אוטובוס תיירים ממוזג.
•9 לילות במלונות בדרגת תיירות טובה- 2 לילות בפראג, 3 בלינץ, 4 בווינהע"ב לינה ו א. בוקר
•9 ארוחות ערב כולל שתיה קלה. ארוחות נוספות: ארוחת בקר וארוחת צהרים קלה + טעימות יין
•יציאה למופע ערב בפראג
•קונצרט בווינה
•תכנית סיורים עשירה כמפורט, כוללת כניסות לכל האתרים במסלול, ללא אופציות.
•אוזניות שמע
•כל המיסים וההיטלים.
•תשר למדריך הישראלי.
•צוות הטיול: מדריך ישראלי מומחה לאזור – יובל שמיר
מנכ"ל 'מרכז קדם לטיולים' - יהודה קדם

טיול ייחודי ומרתק, עשיר בתכנים ומקומות ביקור, המשלב טיולים בפראג וחבל בוהמיה שבצ'כיה לשכיות חמדה באוסטריה .גם מי שכבר ביקר בארצות אלו יופתע בוודאי לגלות מקומות שלא הכיר; נכיר לעומק את אזור האגמים של חבל זלצבורג על אגמיו הכחולים, נתאהב בטרסות היין של עמק הוואכאו אשר על נהר הדנובה. עיירות ציוריות, כפרים עתיקים, הערים השוקקות של אוסטריה, לינץ ההיסטורית וכמובן וינה האריסטוקרטית. נטעם יין, נקשיב למוסיקה, נעסוק במוסיקאים, אדריכלות ואומנות. נהלך בככרות ובגנים, נבקר בקתדרלות מרשימות ובארמונות.

מסלול הטיול:

יום 1, שבת 28/07: פראג, צ'כיה
ניפגש בנתב"ג, ונצא בטיסת בוקר מוקדמת לפראג בירת צ'כיה. נתחיל את היום בארוחת בוקר "צ'כית" ונצא לסייר בעיר העתיקה. נחצה את גשר קארל המרשים, נעבור דרך בניין העיריה, פסל הגולם מפראג , האנדרטה לזכרו של יאן הוס – הגיבור הלאומי, הכיכר המרכזית שבה השעון האסטרונומי העתיק והמפורסם עם הדמויות המכאניות. נמשיך לרובע היהודי. נבקר בבית הכנסת הספרדי ובבית הקברות היהודי , בו קבור המהר"ל. נסע למלוננו לקבלת חדרים, מנוחה והתרעננות. לקראת ערב נסע לתצפית על העיר מהכיכר הגבוהה שליד מצודת פראג - הטירה העתיקה הגדולה בעולם וארמון נשיאי צ'כיה, נטייל במרכז העיר, בכיכר ווצלב, ובה פסל ווצלב הקדוש רוכב על סוס. ארוחת ערב ולינה בפראג .

יום 2, ראשון 29/07: קוטנה הורה, (Kutná Hora )צ'כיה
לאחר ארוחת הבוקר במלון, ניסע ליום טיול בעיירה הנפלאה קוטנה הורה (Kutná Hora) שנבנתה בימי הביניים ובמרוצת השנים הפכה לעיר השנייה בחשיבותה אחרי פראג. נערוך סיור רגלי בעיירה ונבקר בכמה מהאתרים שהפכו את מרכזה ההיסטורי לאתר מורשת עולמית של אונסק"ו: כנסיית סנט ברברה, שנבנתה במשך כ-200 שנה החל מהמאה ה-14, בעת שהעיר שגשגה בזכות מכרות הכסף שבה. נבקר בכנסיית "גבירתנו מסדלץ" הנודעת בעולם כולו בכך, שבמאה ה-18 נבנתה בה קאפלה המעוטרת כל כולה ביצירות אומנות מקברית המעוררות תדהמה וחלחלה. עיטורים מעצמות אלפי בני-אדם, שלא נמצא להם מקום קבורה. נבקר גם במוזיאון הכסף של בוהמיה נחזור לפראג בערב נצא למופע הכולל ארוחת ערב. לינה במלון בפראג.

יום 3, שני 30/07: טאבור, צ'סקי קרומלוב, לינץ (אוסטריה)
לאחר ארוחת הבוקר במלון, נצא ליום טיול בערי מורשת עולמית בחבל בוהמיה, בצ'כיה. נבקר בצ'סקי קרומלוב, עיר קטנה ומטריפה במחוז דרום בוהמיה שבצ'כיה, הידועה באדריכלות ובעיצוב האמנותי של מרכזה העתיק אשר נשתמר מימי הביניים. נמשיך לביקור בעיר טאבור, הבנויה על גדות הלוזניצה, אחד מיובלי נהר הוולטאבה. נתרשם מסמטאות העיר, שניבנו כחלק ממערך ההגנה שלה, ומכיכר ז'יסקובו המרכזית והיפה. ניסע לכיוון הגבול האוסטרי ונגיע למלוננו בבירת המחוז של אוסטריה עילית – לינץ. ארוחת ערב ולינה בלינץ.

יום 4 , שלישי 31/7 : לינץ וסביבתה, "דרך ברוקנר" וסנט פלוריאן
היום יוקדש ללינץ, העיר הגדולה על שפת הדנובה ולסביבתה. לאחר ארוחת הבקר, ניסע אל מרכז ברוקנר בכפר אנספלדן (Ansfelden) .החל ממרכז הכפר - מקום הולדתו של ברוקנר, מובילה דרך על פני שדות, כרי דשא ונוף יער הררי לסנט פלוריאן - מקום קבורתו של המלחין הגדול. נצטייד בערכות מוסיקה עם אזניות, באמצעותן נאזין למוסיקה, תוך כדי תנועה בדרך זו, אשר שמשה השראה למלחין לכתיבת המוסיקה שלו. נסיים בביקור במנזר האגוסטיני "סנט פלוריאן" ובקתדרלה המרשימה שלו, המשמשת גם כאולם קונצרטים, בזכות האקוסטיקה המושלמת שבה. את אחר הצהריים נבלה בלינץ היפה - העיר השלישית בגודלה באוסטריה, אשר נבחרה בשנת 2009 לבירת התרבות של אירופה. נטייל בכיכר המרכזית הגדולה והמרשימה – "האוטפלאץ", נראה את עמוד השילוש הקדוש שבנוי משיש לבן, את בית העירייה העתיק, את הכנסייה העתיקה הצבועה בירוק (Alter Dom) ואת ארמון הקיסר - פרידריך השלישי. לסיום, נטפס ברכבת שיניים (ה-Pöstlingbergbah) לכנסיית שבע התלאות של מריה הקדושה, בה ניתן להשקיף על נופיו המהממים של העמק שמתחת ארוחת ערב ולינה בלינץ.

יום 5 , רביעי 1.8: זלצקאמרגוט (אזור האגמים)
לאחר ארוחת בקר, ניסע אל ארץ האגמים של זלצבורג (זלצקאמרגוט - אחד המחוזות היפים ביותר של אוסטריה. בנופים אלו צולם הסרט "צלילי המוסיקה". נעלה לתצפית מרשימה על אגם הירח (מונדזה). נמשיך לאגם סנט וולפגאנג ונהנה משייט פסטורלי מהעיירה סנט גילגן, שם נולדה אמו של מוצרט – לעיירה סנט וולפגאנג. בתום השייט נטייל בסנט וולפגאנג המיניאטורית והיפה וניסע לביקור בעיירה באד אישל השוכנת בלב לבה של זלצקאמרגוט. כאן נהג הקיסר פרנץ יוזף להתגורר בעונות הקיץ. לסיומו של יום נגיע לדובדבן שבקצפת, העיירה האלשטאט, שבתיה בנויים על מדרון הר היורד היישר אל אגם האלשטטרזה. הוכרזה ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמית. נחזור לארוחת ערב ולינה בלינץ.

יום 6, חמישי 2.8: עמק הוואכאו – וינה
לאחר ארוחת הבקר, ניסע מזרחה, לעבר וינה - בירת אוסטריה. נעבור בעמק הוואכאו, ארץ היינות הלבנים של אוסטריה, אשר נמצא מצפון לדנובה.. התחנה הראשונה – דירנשטיין שעל הדנובה. עיירת ריבות המישמש והיין. דירנשטיין ידועה בזכות הטירה העתיקה והמנזר שבה, שנבנו עוד בימי הביניים, בסוף המאה ה- 12. שמה התפרסם במיוחד בגלל הסיפור על ריצ'רד לב הארי, מלך אנגליה, שנשבה בה על ידי ליאופולד החמישי, שמלך באותה עת באוסטריה. מדירנשטיין נמשיך לאחד היקבים הוותיקים והמשובחים שבעמק הוואכאו. נסייר ביקב המיוחד הזה ונשתתף בטעימת יינות עם ארוחת צהריים קלה ביקב. ניסע לארוחת ערב ולינה בווינה.

יום 7, שישי 3.8: ווינה:
לאחר ארוחת בוקר, נצא לסיור באוטובוס לאורך ה"רינג", הכביש הטבעתי המקיף את הרובע הראשון של וינה. נסקור את הבניינים, המוזיאונים והגנים המרשימים הנמצאים לאורכו) משרד ההגנה, האקדמיה לאומנויות יפות, האופרה, המוזיאונים, פסלה המרשים של מריה תרזה, הפרלמנט, העירייה, הבורגתיאטר, האוניברסיטה, הבורסה הישנה). נעצור לסיור קצר וראשוני בלב הרובע הראשון: ב"קרנטנרשטראסה" וב"גראבן". נטייל ברחוב בו היה שוק הפחם ונציץ לקונדיטוריה הקיסרית של משפחת האבסבורג – דמל. נמשיך לארמון בלוודר, שנבנה ע"י גיבור אוסטריה הנסיך הצרפתי יוג'ין. נתרשם מהגנים המקסימים המקיפים את הארמון ונבקר בתערוכת הקבע של הצייר האוסטרי הידוע גוסטב קלימט. נגיע ל"מורצינפלאץ" (האנדרטה במקום בו שכן מטה הגסטפו) ול"שבדנפלאץ". נחזור למלון למנוחה וארוחת ערב ונצא לקונצרט מוסיקה קלאסית ייחודי בכנסייה עתיקה. איך אפשר להיות בווינה ולא לטעום מאווירת המוזיקה הקלאסית המאפיינת את העיר.

יום 8, שבת 4.8: וינה
לאחר ארוחת בוקר, נצא להיכרות עומק עם מרכז וינה והקשר החזק שהיה בין יהודי ווינה לעירם. נתחיל את היום בכיכר הגיבורים המפורסמת – "הלדן-פלאץ" הנמצאת ליד ה"הופבורג" (משרדי נשיא אוסטריה כיום אשר שימשו כארמון המלוכה של הקיסרים עד לשנת 1918). נמשיך לכיכר אלברטינה והמונומנט המרשים של הפסל הרדליצ'קה. נהלך ברחובותיה הראשיים ונגיע דרך כיכר השוק החדש (ה"נוי מארקט") ל"גראבן". לכיכר היהודים (Judenplatz)ולאנדרטה המרשימה שנבנתה לזכר יהודי אוסטריה שנספו בשואה. נמשיך דרך ה"הוהה מארקט" ושעון הדמויות המיוחד של וינה (ה"אנקר אור") לרחוב המגדל האדום ונסיים בכיכר הכנסייה הגדולה של וינה – כנסיית שטפאן ("שטפאן פלאץ" ו-"שטפאן קירכה"). יינתן זמן חופשי להפסקת צהריים. אחר הצהריים נבקר במוזיאון ייחודי ובו תערוכת קבע של האומן האוסטרי הנודע פרידנסרייך הונדרטוואסר- ה"קונצטהאוס". לאחר המוזיאון נגיע גם למתחם בו נמצא הבית המיוחד, אותו הונדרטוואסר תכנן ועיצב ובו הוא גר. בשעות הערב ניסע לערב הווי ופולקלור ברובע ה) 19- גרינציג) בבית יין מקומי (הויריגר). אווירה שמחה ומהנה מחכה לנו ! לינה בווינה.

יום 9, ראשון 5/ 8: ווינה – אייזנשטאט:
לאחר ארוחת בוקר, נצא לשוטטות בנאשמארקט. השוק הווינאי הצבעוני אשר היה שוק פשפשים ארעי והפך בשנים האחרונות לשוק פשפשים ומזון עם דוכנים קבועים ומרכז בילוי ומסעדות בערבים. לקראת הצהריים נצא מווינה לטיול בארץ היינות האדומים של אוסטריה –בורגנלנד ובירתה אייזנשטאט. בעיר הייתה קהילה יהודית ענפה עד לשנת 1939. נבקר בארמון משפחת אסטרהאזי - אחת ממשפחות האצולה באימפריה האוסטרו-הונגרית. משפחת אסטרהאזי נודעת בעיקר בזכות קשריה עם המלחין המפורסם יוזף היידן אשר גר והלחין בחצרם של שלושה מנסיכי המשפחה. לקראת ערב נחזור לווינה לארוחת ערב ולינה.

יום 10 שני, 6/.8: וינה -פראג – ת"א
לאחר ארוחת בוקר, נצא לצ'כיה. בדרך נמשיך ונטייל דרום צ'כיה, העשיר בטבע מרהיב וכפרים אותנטיים, ככל שיאפשר הזמן. בערב נגיע לשדה התעופה של פראג לטיסתנו לת"א.
.
פרטי טיסות:
• הטיסה הלוך QS1287 יוצאת ב-04:50 בבוקר, ונוחתת בפראג בשעה 07:55.
• הטיסה חזור QS1286 יוצאת מפראג ב-22:45 בלילה, ונוחתת בתל אביב ב-04:35 לפנות בוקר שלמחרת.

מחיר הטיול: לאדם בחדר זוגי, 2640 € תוספת ליחיד בחדר זוגי 860€

120 € הנחה למקדימים
מחיר בהנחה למקדימים : 2520 € לאדם בחדר זוגי, עד סוף מרץ

המחיר לאדם כולל:
•טיסות הלוך וחזור לפראג, בחברה תעופה בינלאומית
•אוטובוס תיירים ממוזג.
•9 לילות במלונות בדרגת תיירות טובה- 2 לילות בפראג, 3 בלינץ, 4 בווינה
ע"ב לינה ו א. בוקר
•9 ארוחות ערב כולל שתיה קלה. ארוחות נוספות: ארוחת בקר וארוחת צהרים קלה + טעימות יין
•יציאה למופע ערב בפראג
•קונצרט בווינה
•תכנית סיורים עשירה כמפורט, כוללת כניסות לכל האתרים במסלול, ללא אופציות.
•אוזניות שמע
•כל המיסים וההיטלים.
•תשר למדריך הישראלי.
•צוות הטיול: מדריך ישראלי מומחה לאזור – יובל שמיר
מנכ"ל 'מרכז קדם לטיולים' - יהודה קדם

המחיר אינו כולל:
•כל שינוי במחיר הטיסה, מיסי הנמל ו/או הדלק. במידה ויחול שינוי – התוספת תחול על המטייל.
•ארוחות צהריים
•ביטוחים למיניהם. ביטוח רפואי וביטוח מטען
•כל מה שאינו נזכר במפורש תחת הסעיף "המחיר כולל"
•כל שינוי שהוא מחוץ למסגרת הקבוצתית
•הוצאות בעלות אופי אישי

הרשמה:
יש לשלוח את טופס הרשמה המצורף + צילום דרכון, אל "מרכז קדם לטיולים". בפקס 03-6516064,
מייל: kedemgy@gmail.com, או בדואר : "מרכז קדם לטיולים" צ'לנוב 3 חולון, 5825654.
מומלץ להקדים בהרשמה הבטחת מקום ומחיר - מותנית במשלוח טופס הרשמה מלא וחתום והסדר התשלום

תנאי תשלום:
התשלום עבור הטיול לפקודת גורדון טורס:
התשלומים יחושבו בשקלים לפי שער החליפין ביום התשלום. אפשרויות התשלום: *כרטיס אשראי , *העברה בנקאית, *מזומן. (לפי שער העברות והמחאות גבוה של היורו). אפשרות ל 3 תשלומים. תשלום במזומן – ישירות
במשרדי גורדון טורס. יש לשלם מקדמה ע"ס 200 יורו לאישור העסקה. גמר חשבון 90 יום לפני היציאה.

נוהל ביטול טיול:
עד 60 יום לפני היציאה:
31 – 60 ימים – 50% מעלות הטיול
30 – 15ימים – 70% מעלות הטיול
14 – 8ימים – 85% מעלות הטיול
7 ימים ופחות - 100% מעלות הטיול
יתרת חשבון תתבצע 30 יום לפני היציאה, לא לפני הבטחת קיומו של הטיול.

ביטוח
חובה לעשות ביטוח בריאות ומטען לקראת הטיול. יש לערוך את הביטוח במקביל לנוהל דמי הביטול.
שים לב והקפד שהביטוח יכלול סעיף הנוגע לביטול נסיעה. מומלצת הרחבה למצב בריאות קיים.

כללי
1.תכנית הטיול, הביצוע והאחריות המלאה על הטיול : גורדון טורס
2. לחברה זכות לשינויים, בשל הוראת שלטונות, מזג- אויר, תנאי שטח, שיקולי המדריך לטובת הטיול וכיו"ב. כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת גורדון תורס ומתן פיצויים.
3 .על הדרכון להיות בתוקף לחצי שנה לפחות. נא לוודא שהדרכון בתוקף עד ינואר 2019 . ובו 2 דפים ריקים לחתימות אין צורך בויזה
4.מסמכים: לצורך רישום יש לשלוח למשרדי "מרכז קדם לטיולים" צילום הדרכון, מצורף לטופס ההרשמה.
5. ביטוח -חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי וסעיף "ביטול טיול",
בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י
פוליסת הביטוח.
6. בריאות - חלה על כל נוסע, חובת דיווח למארגני הטיול ומוביליו על בעיות רפואיות (במידה ויש כאלה) ו/ או
מוגבלויות מכל סוג שהוא
7. לפני הטיול ייערך מפגש בו ימסרו הנחיות, ע"י מדריך הטיול וע"י יהודה קדם מנכ"ל מרכז קדם


יהודה קדם שירי גורדון
מרכז קדם לטיולים בע"מ חב' גורדון טורס


Past Events

הבלקן המתעורר - טיול ייחודי אל מקדוניה ואלבניה

21 Aug 23:00 - 29 Aug 02:00 21 Aug 23:00 - 29 Aug 02:00 - Holon Holon
מרכז קדם לטיולים מרכז קדם לטיולים
21/08/18 30/08/18 (לפנות בקר) 8 לילות 9 ימים מחיר הטיול: 1985 € לאדם בחדר זוגי. תוספת ליחיד בחדר 395 € מדריכה: רומי קורן טיול מרתק אל דרום הבלקן המתפתח. הטיול טובל בירוק העד...   More info

בסוכות לפורטוגל, כולל שבוע שייט על נהר הדואורו

25 Sep 00:00 - 02 Oct 03:00 25 Sep 00:00 - 02 Oct 03:00 - Holon Holon
מרכז קדם לטיולים מרכז קדם לטיולים
10 ימי טיול (2 לילות בליסבון 7 לילות שיט) בהדרכת רעיה גיא תאריכי יציאה: 25/09/18 04/10/18 (סוכות) נצא בסוכות לשייט נהרות קסום בעמק הדואורו, חבל ארץ ייחודי. טראסות גפנים על גבעות...   More info


© 2018 Siguez